Co to znaczy, że warsztaty mają charakter ogólnorozwojowy?

Nauka podstaw rysunku i malarstwa niezbędna jest przyszłym artystom i taką wiedzę zapewniamy przede wszystkim. Ale podstawy rysunku i malarstwa, to także nauka obserwacji potrzeba każdemu człowiekowi do rozwoju i samodoskonalenia. Rozwój kreatywności, poprawienie sprawności pracy mózgu jest potrzebny dzieciom i młodzieży do pełnego rozwoju. Osoby dorosłe poprawią wyniki w pracy i jakość życia. Seniorzy znajdą nową formę spędzania czasu i pasję, a dodatkowo warsztaty będą zapobiegać chorobom wieku starczego. 

 

Dzięki warsztatom w atelier Maya możesz rozwijać osobowość, odkrywać nowe formy relaksu, budować więzi, empatię, poprawiać relacje, umiejętność pracy w grupie, ale przede wszystkim, aby dobrze się bawić i odprężyć. Częste są też przypadki, gdzie psychologowie zalecają nasze warsztaty w ramach terapii.

 

Uczestnicy naszych zajęć pracują nad zwiększaniem uwagi poznawczej, zwiększają swoje możliwości percepcyjne, zmysł obserwacji staje się bardziej wyostrzony, lepiej rozumieją związki przyczynowo-skutkowe, uczą się koncentracji i konsekwencji w realizacji celów, mają lepiej rozwiniętą wyobraźnię i postrzeganie perspektywiczne, mają też większą pewność siebie, odwagę społeczną i uczą się pracy nas sobą. Znacznie poprawia się umiejętność pracy w zespole i empatia

 

Wszystkie zajęcia zapewniają doskonały relaks. Zawierają różne formy medytacji, eksperymentów wizualnych i uczą poprzez zabawę.